שיכון ובינוי - יוצרים סביבה ברת-קיימא

שיכון ובינוי

שיכון ובינוי היא חברת התשתיות והנדל"ן המובילה בישראל. שיכון ובינוי היא חברה גלובלית, הפועלת באמצעות חברות-בת בישראל ובעולם ביותר מ- 20 מדינות, על פני 4 יבשות, בתחומים כגון: תשתיות, יזמות נדל״ן, מים, אנרגיה וזכיינות.

החברות שלה מבצעות פרויקטי PPP ועוסקות בייזום, מימון, הקמה, ותפעול של פרויקטי תשתיות רחבי היקף, פרויקטים של הנדסה אזרחית, ייזום ובנייה של פרויקטים למגורים, ייזום ושיווק פרויקטים מסחריים, הקמה וניהול של נכסים מניבים, ייזום והפעלה של מתקנים לייצור חשמל על בסיס אנרגיות מתחדשות, מימון, הקמה, והפעלה של מיזמים בתחום טיהור והתפלת מים ועוד.

שיכון ובינוי החלה בפעילותה עם הקמת סולל בונה בשנת 1924, כחברת פועלים קטנה של היישוב היהודי בארץ-ישראל, והפכה לאחד הגורמים המשמעותיים ביותר בבניין המדינה.

בין המבנים והתשתיות המוכרים הקימה שיכון ובינוי את משכן הכנסת, תחנות הכוח רוטנברג בנהריים, אורות רבין בחדרה ורידינג בתל-אביב, נמלי אשדוד וחיפה, בתי חולים, קמפוסים בכל האוניברסיטאות, קריית החינוך של משטרת ישראל בבית-שמש, הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן, בניין מבקר המדינה ומבני משרדי ממשלה נוספים בקריית הלאום שבירושלים ובקריה בתל-אביב, היכל חדש לבתי המשפט בתל-אביב, כביש 6 (חוצה ישראל), מנהרות הכרמל, מתקן התפלת מי ים בחדרה ועוד.

בשנת 2007 אימצה שיכון ובינוי את עקרונות הקיימות בכל פעילותה בישראל וברחבי העולם. מאז היא מקדמת יוזמות בתחום הקיימות ומגדירה מוקדים נוספים ליצירת ערך כלכלי, הנגזרים מיישום גישה זו.

אימפקט דרך עיצוב (Impact through Design)

הסיסמה של שיכון ובינוי ״הסביבה שלנו. העתיד שלנו.״ סימלה את פעילות החברה לקידום בנייה ירוקה ליצירת סביבה ברת קיימא. בהתאם למוטו זה, כל הדברים שעוצבו היו סביב מוטו זה. הדוחות פירטו את ההשפעה של כלכלה, סביבה וחברה והראו כיצד הם פועלים יחד, ומייצרים שורה תחתונה של רווח. שמרנו על עיצוב נקי ומדייק, מלווה נתונים ומספרים על מנת להדגיש את העשייה, וכל אלו לצד אינפוגרפיקה רבה העוזרת בקריאות שלהם. כל החומרים הודפסו כמובן על ניירות ממוחזרים.

הדוחות השנתיים הופצו לציבור לצד תקציר של דוח האחריות התאגידית והקיימות על מנת להראות שהדברים נמדדים גם בשורה התחתונה עם השפעה סביבתית.

רוצה לראות עוד?

מי אנחנו

עבודות

כישורים תוצרת בית