מי אנחנו

נעים להכיר

אנחנו פורטנוב משען. אנחנו סטודיו עיצוב תקשורת חזותית העוזר לכם, א.נשים ועסקים, לעצב, לתקשר ולהראות את השינוי שאתם רוצים לעשות בעולם. אנחנו פועלים בעיקר בעולמות המיתוג, האחריות התאגידית ותקשורת קשרי משקיעים. אבל כשפונים אלינו א.נשים בעלי תשוקה לעיסוקם ורוצים לעשות שינוי בעולמות אחרים קשה לנו לסרב.

אנחנו מאמינים שעיצוב מעורר רגשות, רגשות מניעים לעשייה ועשייה מייצרת שינוי חיובי. לדעתנו א.נשים לא רואים אסטרטגיה או ערכים מול העיניים, בסופו של דבר הם רואים וויזואל, והוא זה שעושה את השוני. הוא זה שמעביר את החזון, האסטרטגיה, המסר והסיפור בשפת העיצוב.

מינה פורטנוב משען מעצבת
מינה פורטנוב משען

״אני מאמינה שעיצוב מעורר רגש, שמניע לפעולה, שמייצרת שינוי.
עיצוב עם מחשבה והתכווננות לייצר אימפקט חיובי בעולם, יעורר את הרגש הנדרש ליצירת שינוי שכזה.״

מינה פורטנוב משען מעצבת, ייזמית ובלוגרית

עמית משען - אימפקט דרך עיצוב
עמית משען

מה הסיפור שלנו?

ולמטרת נגישות (כי הטקסט למעלה בצורת תמונה): מה הסיפור שלנו?

אנחנו מאמינים שהדרך לשינוי לא מרוצפת בלבנים צהובות… או מרושתת בשלטים ברורים לאורך האופק.
אין קוסם מופלא באיזמרגד שבידיו תשובות למסע השאלות שלנו
אבל אם נצא למסע מצויידים בכוח העיצוב ונשלב בו בצורה נכונה שכל, לב ואומץ – נגלה שהמפתח להצלחה לא נמצא אי שם מעבר לקשת…
אלא בהישג ידינו.

הכול התחיל בדירה שכורה וקטנה בתל אביב ב- 1994. ניגשנו להתמודד מול המעצבים הוותיקים על המאזן היוקרתי של חברת "טבע". טבע הייתה אז ספינת הדגל של הכלכלה וחברת תרופות גלובלית מצליחה. 

זו היתה תקופת אופוריה של שלום. נאומו של  רבין היווה עבורנו השראה לבחירת הקונספט: Peace. בין דבריו אמר רבין, עם קבלת פרס נובל לשלום, את המשפט: "יש רק פתרון רדיקלי אחד לשמור על חיי האדם… שלום אמיתי”. עם ציטוט זה, צילום יונה לבנה, שהושאלה מקוסם (סיפור בפני עצמו), והקופקסון של טבע שהיווה אז פריצת דרך, עיצבנו את המאזן של טבע והצלחנו כנגד כל הסיכויים.

נכנסנו לעולם המשקיעים. נתנו לשכל, ללב ולאומץ לנווט אותנו בין אתגרים קריאטיביים לאורך השנים, בעוד אנו משפרים ומחדדים את כישורינו. הפרוייקטים לחברות הנסחרות בנאסד”ק וב-AIM עזרו לנו להבין את שפת העסקים הגלובלית, ואת הצרכים המיוחדים של מנכ”לים, מנהלי כספים ומנהלי שיווק. הצמידות לדופק השווקים, לימוד אסטרטגיות מיתוג, ועבודה לצד חברות בינלאומיות, עם ספרי מותג מקצועיים, הפכו אותנו למומחים בתחום. המשך טבעי היה עיצוב מצגות משקיעים. 

במקביל להתקדמות הטכנולוגית והעסקית וההתפתחות האישית, למדנו שכדי להמשיך לפעול בצורה טובה אנחנו צריכים להתנהל בסביבה, כלכלה וחברה בריאה. במילים אחרות, אנחנו חייבים לשמור על הכדור שלנו. כך נכנסנו לעולם דוחות האחריות התאגידית והקיימות. לאורך כל הדרך ניסינו להנגיש מסרים חיוביים וחינוך בעזרת השפה העיצובית. אנו מאמינים שכך מייצרים אימפקט דרך עיצוב.

לחיות את הסיפור

עם המון ניסיון מקצועי וצוות השותף לעשרות פרוייקטים, אנו ממשיכים לפרוץ גבולות. אנו משלבים שכל, לב ואומץ בכל מה שאנו עושים. אנו לומדים משותפינו המקצועיים ומלקוחותינו, ורואים בעבודתינו סיפור שאינו נגמר, הנכתב כל יום מחדש.

החזון שלנו

ליצור אימפקט חיובי בחברה, בעסקים ובסביבה בעזרת כלים וחשיבה מעולם העיצוב.

איך נעשה זאת?

על ידי התמקדות בשלושה נושאים:

א. נעצב עבודות ושירותים בעלי משמעות התורמים ליצירת שקיפות חברתית ועסקית.

ב. נחשוף את הכוח של העיצוב כמייצר שינוי. כישורים מעולם העיצוב הם חיוניים להישרדות בעולם העבודה החדש. אנו נכתוב, נסביר וננגיש אותם, לצד שאר הכלים המתודולוגיות והחשיבה העיצובית.

ג. נשאף למקם את העיצוב בלב העשייה העסקית, במקום בו מתקבלות החלטות משמעותיות, כאסטרטגיה לקידום צמיחה וחדשנות

למה דווקא עיצוב?

עיצוב הוא תחום המבוסס על שילוב בין מדע לאומנות, בין דמיון למציאות. זהו תחום המשתמש במיומנויות קשות ורכות בכל שלב. זהו תחום ששם את האדם במרכז. (Human centric design), זהו תחום שמשתמש בהרבה אמפתיה ובדרכים יצירתיות לפתרון בעיות ולפיתוח חדשנות. זהו תחום שמאמין בלמידה על ידי עשייה, כזה המשלב בין ה- know ל- do על ידי ה-  make. כזה המשלב שכל, לב ואומץ.

אנו מאמינים שכיום, בעולם של חוסר ודאות ושל בעיות קריטיות בתחומי הכלכלה, החברה והסביבה, הדרך הנכונה לפתור אותם צריכה להיות קריאטיבית. אנו מאמינים שאימוץ מיינדסט וכלים עיצוביים (Design mindset and tools)  יוצרים פתרונות יצירתיים. אנו יכולים למצוא חומרים חדשים לשימוש כדי להיטיב עם הסביבה. כמעצבים אנו יכולים לדמיין מציאות טובה יותר ולמצוא פתרונות עיצוביים יצירתיים וחדשניים להגשים רעיונות אלו. 

למה דווקא אנחנו?

אנו, סטודיו פורטנוב משען, מרגישים שעם האנרגיות והאותנטיות שאנו מביאים, לצד הידע והנסיון הרב שצברנו כמעצבים של שירותים ומוצרים עבור החברות המובילות במשק אנו מתאימים למשימה זו ומקווים לסחוף אחרינו אנשים המאמינים בחזון שלנו.

הערכים שלנו

אמון וכבוד הדדי PortnovMishan

אמון וכבוד הדדי

העבודה היא בית נוסף עבורינו. בית הוא מקום של אמון וכבוד הדדי.

אנחנו רוצים שאלו הנכנסים אלינו הביתה יתנו בנו אמון כפי שאנו נותנים בהם. אנחנו דוגלים בכבוד הדדי כדי שנוכל להינות מעבודה משותפת. עבודה בה כולנו נוכל לבטא את עצמנו, לשמור על ערוץ תקשורת פתוח, לעשות טעויות ולהרגיש בנוח, כמו בבית. 

אנחנו מאמינים שאנשים מכירים את עולמם טוב מאתנו. יתכן שהם לא התבוננו בעצמם בעיניים נכונות, לכן חשוב לנו להקשיב וללמוד מהם. ממש כפי שאנחנו רוצים להאמין שאחרים שסומכים, מעריכים ורוצים ללמוד מאתנו.

סקרנות ותשוקה PortnovMishan

סקרנות ותשוקה

עיצוב, כדרך חיים, מבוסס על סקרנות ותשוקה ללמוד, המונעים מאנרגיה פנימית.

העולם מסקרן ומרתק. כל גילוי בו מוביל לדבר נוסף, כמו מעקב אחר המקורות שכתובים בתחתית מאמר מעניין. זו מהות העיצוב.

עיצוב עבורנו זה לחקור ולגלות. זה סרנדיפיטיות. זה לא לפחד לשאול שאלות או לפחד להודות במשהו שאנחנו לא יודעים.

להיות מוטענים באנרגיה. לדעת שלכל שאלה כמה תשובות. זה להרגיש בטחון באי הוודאות, לפרגן למוטיבציה ולהתרגש מצבע, צורה, קומפוזיציה ופונט. זו דרך חיים.

מצויינות PortnovMishan

מצויינות

תשאף ל-10 תגיע ל-8. תשאף ל-12 תגיע ל-10.

סטנדרטים גבוהים ותשומת לב לפרטים מבטיחים שנקיים את הבטחת המותג שלנו. שום דבר לא נלקח כמובן מאליו. אנו מאמינים כי אם נשאף ל-12  נגיע ל-10. הסיכונים שאנו לוקחים מובססים על מחקר וידע, אך קיימים משום שאנו רוצים להגיע למשהו חדש, אחר ומיוחד. אנו לוקחים אחריות מלאה לתהליך, למעשים ולתוצאות, ותמיד מחוייבים להצלחה.

רוצה לראות עוד?

מיתוג

עבודות

כישורים תוצרת בית