קשרי משקיעים

״השקעה בידע מניבה את הריבית הטובה ביותר״

בנג'מין פרנקלין, אחד האבות המייסדים של ארצות הברית, מדינאי, מדען, סופר, ממציא, מחנך ומוציא לאור

קשרי משקיעים (Investor Relations) או בראשי התיבות IR הם שורת פעילויות שמבצעת חברה ציבורית, על מנת לידע את בעלי המניות שלה ומשקיעים פוטנציאליים באסטרטגיה שלה, בתוכניותיה העסקיות ובתוצאות פעילותה. לרוב, מטרת קשרי המשקיעים היא להציג את מרב המידע הנחוץ למשקיעים כדי להחליט אם להשקיע בניירות הערך של החברה.

פעילויות מסוימות של קשרי משקיעים מחויבות על פי תקנות שקבעו הרשות לניירות ערך והבורסות לניירות ערך. בין השאר חייבת החברה להציג לבעלי המניות שלה דו"ח שנתי ודו"חות תקופתיים על תוצאותיה הכספיות, להודיע על כל שינוי מהותי בפעילותה או בהנהלתה, לדווח על גיוס הון, על חלוקת דיבידנד וכיוצא בזה (ויקיפדיה).

אנו עובדים מול החברות, מול מנהלי קשרי המשקיעים ומול סמנכ״לי הכספים על חומרים שעליהם להפיץ לעיתונות או לשוק ההון. אנו מעצבים מצגות משקיעים על מנת לאתר משקיעים פוטנציאלים, או על מנת להציג את החברה בכנסים. אנו מעצבים מסרים מול פגישות עם אנליסטים או להשתתפות בכנסי משקיעים וכמובן מעצבים את הדוח השנתי הפונה לכל מחזיקי העניין. כל אלו במטרה שהמסרים שמעבירה החברה למשקיעים ולשוק ההון כולו יהיו אחידים ועקביים.

 

למה כל כך חשוב להשקיע בקשרי משקיעים?

כמה פעמים הבטתם סביב וראיתם חברות עם הכנסות, עם השוואת מכפילים, מזומן והון עצמי טוב, ובכל זאת שווי המניה שלהם נמוך משמעותית? זאת לעומת חברות אחרות הנושאות הפסדים, נטולות רווחים אך עם הבטחה לעתיד קדימה? המשמעות של כך שכל חברה צריכה להציג תוכנית המראה את שוויה, את כדאיות ההשקעה בה, את המסרים שהיא מגיעה אתם למשקיעים בכלל ולמוסדיים בפרט. כל חברה צריכה מסר, מצגת וחומרים שיווקים מעוצבים המחזקים את עמידתה מול שוק ההון והעיתונות. ובדיוק בשביל זה אנו פה.

במשך יותר משני עשורים אנו מעצבים ומפיקים תקשורת IR כמו דוחות שנתיים, אתרי IR ומצגות משקיעים. במקביל לעבודה עם חקרנו את האתגרים שאתם עומדים מולם והשאיפה שלנו להפוך כלים אלו ליעילים יותר, ולכאלו שניתן יהיה למנף בתקשורת עם המשקיעים. כך שיצא לנו להכיר את עולם המשקיעים בנוסף, חקרנו את האתגרים של מתן IR למכשיר כלי יעיל שתאגידים יכולים למנף בתקשורת שלהם עם משקיעים. על ידי שימוש בכלים אלה בצורה יעילה יותר, חברות יכולות להגיע למשקיעים בשווקים חדשים ולחזק ולשפר כיצד משקיעים רואים את פונטציאל החברה שלכם.

 

דוחות שנתיים

הדו"ח השנתי מאפשר לחברה עם הזדמנות ייחודית לפרסם את חזונה ולדון במלוא פעילויותיה ולכן היא נחשבת על ידי מפעלים הנסחרים ברחבי העולם ככלי תקשורת שיווקית מובילה. בעוד שרוב הבטוחות של מרקום מתמקדות בהצעות מוצרים ספציפיות ויתרונותיהן הטכניים, הדוח השנתי בוחן את מהותה של חברה – ייעודה ומצבה בשוק והיתרונות הבלתי מוחשיים של אמינות, שירות וחזון מחשבת קדימה שלעתים קרובות הולכים לאיבוד בשיווק אחר חתיכות. מעל הכל, הדו"ח השנתי מעביר מסר ברור לבעלי המניות בדבר הסיבה להמשך אמונתם והשקעתם בחברה.

 

אתרי קשרי משקיעים

ככל שיותר ויותר משקיעים עוברים לחפש אינפורמציה באתרי החברות, אתר קשרי המשקיעים מקבל חשיבות רבה יותר. משקיעים אשר רעבים למידע רוצים יותר מדוח שנתי. הם רוצים מידע על מניות, מחיר המניה העדכני ביותר, פגישות road show, אירועים שנתיים ועוד. איך אתם שומרים את אתר ה- IR שלכם מעודכן? איך אתם יכולים להשתמש באינטרנט כדי ליצור קשר אישי יותר עם בעלי המניות שלכם?, עם העובדים ועם הקהילה הפיננסית? איך מחלקת ה- IR יכולה לתקשר החוצה תכונות לא-פיננסיות? אנו מאמינים כי למשקיעים יש זכות לקבל מידע מחברות ציבוריות בצורה העונה על צרכיהם ובמועד, לשם כך אנו עובדים בשיתוף פעולה מלא המוצא את האיזון בין הפונקציונאלית, לרגש ולעיצוב.

 

מצגות משקיעים

לא משנה היכן נערכות המצגות מטרתן זהה. החלפת רעיונות, מידע ושכנוע הצד השני להשקיע בהן. בדרך כלל הבעיה היא שיש לנו יותר מדי עובדות ונתונים ממה שהצד השני, הקהל או המשקיעים, יכול לקלוט. מה חשוב להשאיר ועל מה לוותר? עם מה להתחיל? האם להציג את עצמנו בהתחלה או בסוף? איך משאירים את המאזינים בקשב שלא כל השקפים מרתקים? כיצד מעבירים מסרים לא מילוליים? כיצד שומרים על אופי המותג גם כשמדברים פיננסית? כדי לגרום לרעיונות להשאר, ולא במצגת, אלא בראש המשקיעים עלינו לספר סיפור טוב עם מסר משכנע אבל כזה המותאם לעולם המשקיעים. התשובה לשאלות היא עיצוב נכון, הרבה נסיון בתחום, עמידה בזמנים וחשיבה רלוונטית – נושאים שנשמח לשתף אתכם בהם.

קבוצת דלק

קבוצת דלק

אדמה עיצוב דוחות שנתיים

אדמה

קומפיוג׳ן

קומפיוג׳ן

קבוצת דלק

קבוצת דלק

אדצה

אדמה

גזית גלוב

גזית גלוב

רוצה לראות עוד?

מי אנחנו

עבודות

כישורים תוצרת בית